Dell Latitude 5520 i7-1185G7/ 16GB/ SSD 512GB NVMe/ Win 10 Pro/ 15.6″ Full HD

74.990,00 ден

Гаранција: 36 месеци

Категорија

Опис

Бренд: Dell
Модел: Latitude 5520
PN:
Тип на производ: Лаптоп

Дизајн

Боја на производот: Црна

Екран

Дијагонала: 15.6″
Резолуција: 1920×1080
Екран на допир: /
Тип: IPS
HD: Full HD
Површина на екран: Anti glare

Процесор

Процесор: Intel i7
Фамилија: i7-1185G7
Фреквенција: 3.0GHz to 4.8GHz
Број на јадра: 4 / 8
Кеш меморија: 12MB Cache

Меморија

Капацитет (GB): 16 GB
Тип: DDR4
Брзина (фреквенција): 2400 MHz

Уреди за складирање

Медиум за складирање: SSD
Капацитет на тврдиот диск (HDD): /
Капацитет на SSD: 512 GB PCIe NVMe

Графика

Дискретна графичка картица: /
Интегрирана графичка картица: Да
Модел на дискретна графичка картица: /
Модел на интегрирана графичка картица: Intel Iris Xe Graphics
Меморија на графичка картица:

Аудио

Тип на звучници: Стерео

Оптички диск

Тип на оптички уред: /

Мрежа

Bluetooth: Да
3G/4G:: /
Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac
Ethernet LAN: 10/100/1000 GbE

Приклучоци

Број на USB 2.0 приклучоци: /
Број на USB 3.0 (3.2gen1): 2
Број на HDMI приклучоци: 1
Ethernet LAN (RJ45): 1
Број на VGA приклучоци: /
Број на type C приклучоци: 1
Комбинирана порта слушалки/микрофон: Да

Тастатура

Големина на тастатурата (full size keyboard):

Батерија

Технологија на батеријата: Lithium-Ion
Број на келии на батеријата: 4 Cell
Капацитет на батеријата (Wh): 41 Whr

Тежина и димензии

Тежина: 1,70 kg
Ширина (mm): 358.50
Длабочина (mm): 235.56
Висина (mm): 17.50

Оперативен систем

Тип на оперативен систем: Win 10 Pro

Содржина на пакување

Вклучен AC адаптер