Lenovo ThinkPad P14s G6 Ultra 7 255h/ 64GB DDR5/ 1TB SSD/ 14″ WUXGA/ Win 11 Pro
181.690,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 36 месеци.
- Опис
Опис
| Бренд: | Lenovo |
| Модел: | Lenovo ThinkPad P14s G6 |
| PN: | 21QTS14BRI |
| Тип на производ: | Лаптоп |
Дизајн
| Боја на производот: | Black |
Екран
| Дијагонала: | 14″ |
| Резолуција: | 1920×1200 |
| Екран на допир: | / |
| Тип: | IPS |
| HD: | WUXGA |
| Површина на екран: | Anti glare |
Процесор
| Процесор: | Intel Core Ultra 7 |
| Фамилија: | Ultra 7 255h |
| Фреквенција: | 2 GHz up to 5.1 GHz |
| Број на јадра: | 16/ 16 |
| Кеш меморија: | 24 MB Cache |
Меморија
| Капацитет (GB): | 64 GB |
| Тип: | DDR5 |
| Брзина (фреквенција): | 5600 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 1TB NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | / |
| Интегрирана графичка картица: | Да |
| Модел на дискретна графичка картица: | / |
| Модел на интегрирана графичка картица: | Intel® Arc™ 140T |
| Меморија на графичка картица: |
Аудио
| Тип на звучници: | Стерео |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Bluetooth: | Да |
| 3G/4G:: | / |
| Wi-Fi: | Wi-Fi® 7 |
| Ethernet LAN: | / |
Приклучоци
| Број на USB 2.0 приклучоци: | / |
| Број на USB 3.0 (3.2gen1): | 2 |
| Број на HDMI приклучоци: | 1 |
| Ethernet LAN (RJ45): | / |
| Број на VGA приклучоци: | / |
| Број на type C приклучоци: | 2 |
| Комбинирана порта слушалки/микрофон: | Да |
Тастатура
| Големина на тастатурата (full size keyboard): | Да |
Батерија
| Технологија на батеријата: | Lithium-Ion |
| Број на келии на батеријата: | 3 Cell |
| Капацитет на батеријата (Wh): | 75 Wh |
Тежина и димензии
| Тежина: | 1.6kg |
| Ширина (mm): | 325 |
| Длабочина (mm): | 227 |
| Висина (mm): | 11 |
Оперативен систем
| Тип на оперативен систем: | Windows 11 Pro |
Содржина на пакување
Вклучен AC адаптер









