Препорачано
MSG GAMER a103 Ryzen 7 7800X3D/ 32GB/ NVMe 1.0TB/ RTX5070Ti 16GB/ Wi-Fi 6
Original price was: 159.990,00 ден.144.990,00 денCurrent price is: 144.990,00 ден.
Гаранција: 36 месеци
Сликите на производот се само за илустративни цели и може да се разликуваат од вистинскиот производ.
- Опис
Опис
| Бренд: | MSG |
| Модел: | GAMER a103 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B650 |
Процесор
| Модел: | AMD Ryzen 7 |
| Фамилија: | R7 7800X3D |
| Фреквенција: | 4.0 GHz (Turbo 5.00 GHz) |
| Број на јадра: | 8/ 16 |
| Кеш меморија: | 96 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 32 GB |
| Тип: | DDR5 |
| Брзина (фреквенција): | 5600MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 1.0 TB M.2 NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | GeForce RTX5070Ti |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 16GB GDDR7 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 750W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |


