PowerCube G3250 Cyclops G14 V4 IceCube i5-14400F/ 32GB DDR5/ NVMe 1.0TB/ RTX5060 8GB + ПОДАРОК MSI MP241W E14V 24″ 144Hz 1ms Gaming Monitor
79.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 24 месеци.
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G3250 Cyclops G14 V4 IceCube |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B760 |
Процесор
| Модел: | Intel Core i5 |
| Фамилија: | Core i5-14400F |
| Фреквенција: | 2.5 GHz (Boost Clock 4.7GHz) |
| Број на јадра: | 10 / 16 |
| Кеш меморија: | 20 MB Intel Smart Cache |
Меморија
| Капацитет (GB): | 32GB |
| Тип: | DDR5 |
| Брзина (фреквенција): | 5600 MT/s |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | / |
| Капацитет на SSD: | 1.0TB M.2 NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | RTX 5060 8GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 8GB GDDR7 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
| Бренд: | MSI |
| Модел: | MP241W |
| PN: | MP241W |
| Тип на производ: | Монитор |
Екран
| Дијагонала (“): | 24″ |
| Осветлување: | 250 cd/m² |
| Резолуција: | 1920 x 1080 |
| Време на реакција: | 1 ms MPRT |
| HD тип: | FHD |
| Технологија: | VA |
| Контраст (типично): | 3500:1 |
| Динамичен контраст: | / |
| Фреквенција на освежување: | 144Hz |
| Агол на гледање: | 178° 178° |
| Број на бои: | 16.7M |
Мултимедија
| Вградени звучници: | / |
| Вградена камера: | / |
Дизајн
| Боја на производот: | White |
Приклучоци
| HDMI: | 1 |
| VGA: | / |
| DVI: | / |
| DisplayPort: | 1 |
| Вграден USB разделник: | |
| Излез за слушалки: |































