Препорачано
PowerCube G4270 Soul Reaper Gen7 Ryzen 7 7800X3D/ 32GB/ NVMe 2.0TB/ RTX5070Ti 16GB/ Wi-Fi 6 + ПОДАРОК MSI MAG 255XF 25″ 300Hz 0.5ms FHD IPS Gaming Monitor
154.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 24 месеци
Сликите на производот се само за илустративни цели и може да се разликуваат од вистинскиот производ.
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G4270 Soul Reaper Gen7 |
| PN: | |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B850 |
Процесор
| Модел: | AMD Ryzen 7 |
| Фамилија: | R7 7800X3D |
| Фреквенција: | 4.2 GHz (Boost Clock 5.0GHz) |
| Број на јадра: | 8/16 |
| Кеш меморија: | 96 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 32 GB |
| Тип: | DDR5 |
| Брзина (фреквенција): | 6000 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 2.0TB NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | RTX 5070Ti 16GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 16GB GDDR7 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 850W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
| Бренд: | MSI |
| Модел: | MAG 255XF |
| PN: | MAG 255XF |
| Тип на производ: | Монитор |
Екран
| Дијагонала (“): | 25″ |
| Осветлување: | 250 cd/m² |
| Резолуција: | 1920 x 1080 |
| Време на реакција: | 0.5 ms MPRT |
| HD тип: | FHD |
| Технологија: | IPS |
| Контраст (типично): | 1000:1 |
| Динамичен контраст: | / |
| Фреквенција на освежување: | 300Hz |
| Агол на гледање: | 178° 178° |
| Број на бои: | 16.7M |
Мултимедија
| Вградени звучници: | / |
| Вградена камера: | / |
Дизајн
| Боја на производот: | Black |
Приклучоци
| HDMI: | 2 |
| VGA: | / |
| DVI: | / |
| DisplayPort: | 1 |
| Вграден USB разделник: | |
| Излез за слушалки: |



























