Препорачано
PowerCube G4270 Vector G10 Ryzen 7 5700X/ 16GB/ NVMe 1.0TB/ RTX5060 8GB + ПОДАРОК Marvo M399 Honeycomb Lightweight Gaming Mouse + MARVO MG08 Gaming Mousepad RGB
55.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 24 месеци
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G4270 Vector G10 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B550 |
Процесор
| Модел: | Ryzen 7 |
| Фамилија: | R7 5700X |
| Фреквенција: | 3.4 GHz (Turbo:4.6 GHz) |
| Број на јадра: | 8 / 16 |
| Кеш меморија: | 20 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 16GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3200 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | / |
| Капацитет на SSD: | 1.0 TB M.2 NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | RTX 5060 8GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 8 GB GDDR7 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
Honeycomb Lightweight Gaming Mouse
- 76g ultra-light honeycomb gaming mouse
- High-performance 6,400 DPI optical sensor
- Gaming grade optical sensor with 6 programmable buttons
- 16.8 million color LED with 7 different backlight modes
- Ambidextrous ergonomic design fit for both gaming and office
Sensor – SPCP199C
Connection – Wired
DPI – 800/1600/2400/3200/4800/6400
Switch lifespan – 3M times
Customize buttons – 6D
Backlight – 7 RGB Backlight Modes
Poll Rate – 125Hz
Acceleration – 12G
Cable length – 1.5m
Weight – 76g
Size – 125 x 64 x 40 mm
S-Size Gaming Mousepad
- Soft microfiber surface optimized for both speed and control
- 7-color lighting with three RGB effects
- Touch control for on-the-fly backlight selection
- Steady, rubber base
- USB powered, Plug & Play (2 m braided cable)
Surface type – soft (microfiber)
Backligh – t7-color with RGB effects
Connector – USB
Cable length – 2 m
Dimensions – 350*250*4 mm
RGB illumination – Yes



















