PowerCube G4270 Vector Gen7 Ryzen 7 7700X/ 32GB DDR5/ NVMe 1.0TB/ RTX5060Ti 16GB + GRATIS GIGABYTE GS24F14 23.8″ Full HD IPS 144Hz Gaming Monitor
98.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G4270 Vector Gen7e |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | B840 |
Процесор
| Модел: | Ryzen 7 |
| Фамилија: | R7 7700X |
| Фреквенција: | 4.5 GHz (Turbo:5.4 GHz) |
| Број на јадра: | 8 / 16 |
| Кеш меморија: | 32 MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 32GB |
| Тип: | DDR5 |
| Брзина (фреквенција): | 6000 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | / |
| Капацитет на SSD: | 1.0 TB M.2 NVMe |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | RTX 5060Ti 16GB |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 16 GB GDDR7 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 700W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
| Бренд: | GIGABYTE |
| Модел: | GS24F14 |
| PN: | GS24F14 |
| Тип на производ: | Монитор |
Екран
| Дијагонала (“): | 23.8″ |
| Осветлување: | 300 cd/m² |
| Резолуција: | 1920×1080 |
| Време на реакција: | 1 ms MPRT |
| HD тип: | FHD |
| Технологија: | IPS |
| Контраст (типично): | 1000:1 |
| Динамичен контраст: | / |
| Фреквенција на освежување: | 144Hz |
| Агол на гледање: | 178° 178° |
| Број на бои: | 16.7M |
Мултимедија
| Вградени звучници: | / |
| Вградена камера: | / |
Дизајн
| Боја на производот: | Black |
Приклучоци
| HDMI: | 1 |
| VGA: | / |
| DVI: | / |
| DisplayPort: | 1 |
| Вграден USB разделник: | |
| Излез за слушалки: |









