-9%
PowerCube O2150 Centurion G12 i5-12400/ 16GB/ SSD 512GB/ ATX
Original price was: 34.990,00 ден.31.990,00 денCurrent price is: 31.990,00 ден. Цените се со пресметан ДДВ
Акцијата завршува за:
4Денови11Часови43Минути23Секунди
Гаранција: 24 месеци
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | O2150 Centurion G12 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | H610 |
Процесор
| Модел: | Intel Core i5-12400 |
| Фамилија: | i5-12400 |
| Фреквенција: | 2.5 GHz (Boost Clock 4.4GHz) |
| Број на јадра: | 6/ 12 |
| Кеш меморија: | 18 MB Smart cache |
Меморија
| Капацитет (GB): | 16 GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3200 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | / |
| Капацитет на SSD: | 512 GB |
Графика
| Дискретна графичка картица: | / |
| Интегрирана графичка картица: | Да |
| Модел на дискретна графичка картица: | / |
| Модел на интегрирана графичка картица: | Intel® UHD Graphics 730 |
| Меморија на графичка картица: | / |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 200W |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |


