PSU Chieftec 750W Atmos 80Plus Gold Modular CPX-750FC
7.490,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 36 месеци
Категорија
Опис
TECHNICAL DATA
Model ATMOS 750W
Article no. CPX-750FC
EAN code 0753263078391
Weight (without/with package) 1.49kg / 3.02kg
AC Input 100-240V~ / 9-4.5A
Frequency 50 – 60Hz
+5V 20A
+3,3V 20A
+5V & +3,3V combined 100W
+12V1 62.5A
+12V2
+12V1, +12V2 combined 750W
P.F. >0.9
-12V 0.3A / 3.6W
+5VSB 3.0A / 15W
Maximum Power 750W
Connectors
20+4 PIN ATX 1
8 PIN EPS (4+4) 2
8 PIN PCIe (6+2) 2 / 2
16 PIN PCIe GEN5 1
SATA 9
MOLEX 4
Cable length (mm)
20+4 PIN ATX 600
8 PIN EPS (4+4) 2 x 700
8 PIN PCIe (6+2) 2 x 700 | 700/150
16 PIN PCIe GEN5 600
SATA 3 x 550/100/100
MOLEX 550/100/100/100
Features
ATX12V Version ATX 12V 3.0
Efficiency 80Plus Gold
Dimension (DxWxH) 140 mm x 150 mm x 86 mm
PFC Active PFC (0.9)
Fan 120mm FDB fan