-15%
PowerCube O1250 Centurion G8 Ryzen 5 3400G/ 8GB/ SSD 256GB/ ATX
Original price was: 19.990,00 ден.16.990,00 денCurrent price is: 16.990,00 ден. Цените се со пресметан ДДВ
Акцијата завршува за:
4Денови11Часови43Минути23Секунди
Гаранција: 24 месеци
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | O1250 Centurion G8 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | A520 |
Процесор
| Модел: | AMD Ryzen 5 3400G |
| Фамилија: | R5-3400G |
| Фреквенција: | 3.7 GHz (Boost Clock 4.2GHz) |
| Број на јадра: | 4/ 8 |
| Кеш меморија: | 4 MB L3 cache |
Меморија
| Капацитет (GB): | 8 GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3000 MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | / |
| Капацитет на SSD: | 256 GB |
Графика
| Дискретна графичка картица: | / |
| Интегрирана графичка картица: | Да |
| Модел на дискретна графичка картица: | / |
| Модел на интегрирана графичка картица: | RX Vega 11 |
| Меморија на графичка картица: | / |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 200W |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |


