Препорачано
PowerCube G4150 Chimera G10 V2 Ryzen 5 5500/ 16GB/ SSD 512GB/ RTX3050 6GB + ПОДАРОК MARVO HG8929 Headphones RGB
35.990,00 ден Цените се со пресметан ДДВ
Гаранција: 24 месеци
Сликите на производот се само за илустративни цели и може да се разликуваат од вистинскиот производ.
- Опис
Опис
| Бренд: | PowerCube |
| Модел: | G4150 Chimera G10 V2 |
| PN: | / |
| Тип на производ: | Персонален компјутер |
| Чипсет на матична плоча: | A520 |
Процесор
| Модел: | AMD Ryzen 5 |
| Фамилија: | Ryzen 5 5500 |
| Фреквенција: | 3.6 GHz (Turbo 4.2 GHz) |
| Број на јадра: | 6/ 12 |
| Кеш меморија: | 16MB |
Меморија
| Капацитет (GB): | 16 GB |
| Тип: | DDR4 |
| Брзина (фреквенција): | 3200MHz |
Уреди за складирање
| Медиум за складирање: | SSD |
| Капацитет на тврдиот диск (HDD): | |
| Капацитет на SSD: | 512 GB |
Графика
| Дискретна графичка картица: | Да |
| Интегрирана графичка картица: | / |
| Модел на дискретна графичка картица: | GeForce RTX3050 |
| Модел на интегрирана графичка картица: | / |
| Меморија на графичка картица: | 6GB GDDR6 |
Оптички диск
| Тип на оптички уред: | / |
Мрежа
| Wi-Fi: | / |
| Ethernet LAN: | Gigabit Ethernet |
Напојување
| Реална моќност на напојување: | 650W 80+ |
Софтвер
| Инсталиран оперативен систем: | / |
Додатоци
| Тастатура: | / |
| Глушец: | / |
Stereo Gaming Headsets with 50mm Drivers
- Powerful 50mm audio drivers
- Immersive 360-degree stereo sound
- Illuminating RGB light display
- Omnidirectional mic for crystal clear communication
- On-ear volume control for quick adjustment
Connections – USB, 3.5mm jack
Compatibilities – PC
Illumination Mode – RGB
Speaker Size – 50mm
Speaker Sensitivity – 116dB±3dB
Rated Power – 15mW
Impedance – 32±15%Ω
Frequency Response Range – 20Hz~20KHz
Mic Size – Φ6*5MM
Mic Type – Omnidirectional
Mic Sensitivity – ﹣58±3db
Microphone – External microphone
USB Channel – Stereo
Audio Control – Built-in earmuff
Cable Length – 2.0m
Adapter Wire – Yes
Weight – 315g





















